FILM

Gdy dookoła tyle się dzieje i tyle osób wymaga pomocy, liczą się zarówno duże akcje wsparcia, jak i z pozoru małe gesty i proste czynności. Gdy chodzi o ratowanie ludzkiego zdrowia i życia, ważna jest nie tylko praca lekarzy i pielęgniarek, ale także oddawanie krwi i jej składników przez Honorowych Dawców.
Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku przez profesjonalny personel medyczny.
Za pierwszym razem każdy się trochę boi - to naturalne. Ale szybko przekonasz się, że obawy były zupełnie bezpodstawne. Nakłucie nie będzie bolesne - stosuje się w tym celu specjalnie ostrzone i profilowane igły.
Jednorazowa donacja to zaledwie 450 ml. Nie odczujesz z tego tytułu żadnych dolegliwości. Proces uzupełniania rozpocznie się zanim wyjdziesz z punktu krwiodawstwa i dlatego możesz od razu wrócić bezpośrednio do swoich codziennych obowiązków.
Nie pobiera się nigdy krwi od osób, których stan zdrowia budzi wątpliwość. Każdego kandydata na dawcę bada lekarz, aby mieć pewność, że upust krwi będzie dla dawcy bezpieczny. Granicą wieku dla dawców jest przedział 18-65 lat.
BOHATERZE nie wahaj się dłużej. Twoja krew - to dar życia - to najcenniejsze co możesz podarować. Pomyśl tylko, że możesz w ten sposób ocalić życie choremu dziecku, ofierze wypadku lub pacjentowi na stole operacyjnym.